reklama  přidejte odkaz
 site map  přidejte clánek
 zadarmopis  spolupráce
 
ZADARMOmenu hledej:  16.6. 2024, svátek má Zbyněk
 
 cestování
 hry
 informace
 internet
 inzerce
 kariéra
 knihy
 komunikace
 kultura
 media
 mp3
 software
 výrobky
 zábava
 Škola

 

vlastniprodej.cz

audiovideo.cz
av.cz
call.cz
H.cz
zdarma.sk

penzion.mechenice.cz

www.mechenice.cz camp.mechenice.cz

spolujizda.cz vulgo.net

602Pro PC SUITE 2000

Tento kancelářský balík je zcela zdarma a to jak v jednouživatelské verzi, tak i ve verzi síťové. Pracuje pod operačním systémem Windows 9x/ NT 4.0. K jeho provozování je doporučen počítač třídy pentium, ale mně program běžel i na stařičké 486. Pokud ho budete chtít používat, budete si muset nainstalovat i Microsoft Internet Explorer ve verzi 4.0 a vyšší, protože 602Pro je na něm závislé. Troufám si říci, že normálnímu domácímu uživateli plně nahradí kancelářský balík od Microsoftu - Office. 602Pro PC SUITE 2000 vám v základní distribuci nabízí:

602Text - Je to aplikace primárně určená ke zpracování textu, ale lze ji použít i jako jednoduchý HTML editor. V 602Text vytvoříte jakýkoliv dopis, firemní i hromadnou korespondenci, jednoduché tabulky, ale třeba i plakáty, štítky anebo s troškou trpělivosti i vizitky, obaly na kazety, cd- romy či visačky na vánoční balíčky. Zdarma též dostanete nepřeberné množství šablon spousty úředních dokumentů a jiné korespondence. v 602Text je možné i používání maker a automatických funkcí. Co mě tak trochu zamrzelo je to, že některé funkce jsou dostupné až po zakoupení 602Pro PLUS PACK 2000, např. kontrola pravopisu, volba jazyka, synonyma, hledání fulltextem, překlad slova nebo čárový kód. Zároveň bych chtěl pozvednout předdefinované makro Adresy- obálky, pomocí něhož vytisknete adresu na obálku velmi snadno. Výhodou je, že umí pracovat i se soubory ve formátu DOC (wordovský formát).

602Tab - Aplikace sloužící k vytváření jednoduchých i složitých tabulek, grafů, firemních ceníků, jednoduchých databází nebo kalendářů. Jako u 602Text je zajištěn i export do HTML dokumentů. Do 602tab je integrována i podpora pro programovací rozhraní ODBC, pomocí něhož je zajištěn přístup k datům, které používají jazyk SQL. 602Tab nabízí o poznání mnohem méně funkcí než Microsoft Excel, ale pro domácího uživatele je to postačující (ostatně, umíte využít všech funkcí, které Excel skutečně nabízí?). V tomto tabulkovém procesoru mě zarazila jedna veliká nevýhoda - nemá integrovány makra. Proč v 602Text jsou a v 602Tab ne? Mě by nevadilo, pokud by tomu bylo naopak. A stejně jako u 602Text jsou některé funkce dostupné až po zakoupení 602Pro PLUS PACK 2000 (např. kontrola pravopisu). Výhodou je, že umí pracovat i se soubory ve formátu XLS (excelovský formát).

602Photo - Slouží ke konečné úpravě bitmapových souborů, naskenovaných obrázků, digitálních fotografií či jiných obrázků. Umí korigovat jas, kontrast, RGB složky, zaostřovat, rozostřovat... Uživatel může aplikovat různé filtry - rozptyl, reliéf, rybí oko nebo kresbu. Umí potlačit červené oči (pokud na to fotoaparát nestačí :-)). Můžete získat obrázek přímo ze skeneru. Je možno otáčet obrázek, měnit jeho velikost, zrcadlit nebo třeba snížit počet barev. Umí retušovat, vytvořit negativní nebo černobílý obrázek či mu dodá barevný nádech, který si uživatel sám definuje. Program se umí spouštět jako server i v aplikacích 602Text a 602Tab, ve kterých slouží k úpravě vložených obrázků. 602 Photo není grafický editor jak jsou Adobe Photoshop, PaintShop Pro nebo GIMP, ale jen slouží k jednoduchému upravování obrázků. To se mi jeví tak trochu jako škoda, stačilo na něm trochu více zapracovat a mohl by být na světě vcelku kvalitní český grafický editor.

602Pro LAN SUITE SendFax - Po nainstalování nadstavbového balíku umožňuje jednoduché posílání faxů a e-mailů přímo z aplikací 602Text a 602Tab.

Nadstavbové balíky - tyto balíky již nejsou zdarma, pomocí nich se rozšiřují funkce jednotlivých aplikací. Ceny naleznete na http://www.software602.cz . Obsahují 602Pro LAN SUITE, což je komunikační balík, který umožní připojit lokální síť do internetu. 602Pro Plus Pack - obsahuje vizuální desktop 602Desk, kontrolu pravopisu v češtině, slovenštině, angličtině a němčině, překladové slovníky angličtiny a němčiny, podporu čárových kódů pro 602Text, kompletní makrojazyk pro 602Text a také 602PhotoDriver pro export dokumentu do jpg či png a tvorbu prezentací v HTML. Dalším nadstavbovým balíken je 602Pro PC SEARCH 2000a, který obsahuje fulltextový vyhledávač Agent602, který využívá vyhledávač engine od světové jedničky ve fulltextovém vyhledávání firmy VERITY. Tento balík ještě obsahuje 602Grab, což je nástroj určený pro download internetových stránek.

602Pro PC SUITE 2000 je kancelářský balík, který se hodí jako alternativa k balíku Microsoft OFFICE. Umí otevírat a editovat soubory vytvořené v OFFICE. A je zdarma, což může být pro mnohé uživatele rozhodujícím faktorem při výběru kancelářského editoru. Jenom mě mrzí, že neexistuje verze pro linuxovou platformu, jako například StarrOffice a že k jeho provozování je nutný Internet Explorer od Microsoftu, což se mi jeví jako mínus (proč ne třeba Netscape)? Konečný výběr je tedy na vás, pokud používáte Windows, můžete vyzkoušet oba a vybrat si mezi nimi. Ještě si neodpustím poznámku k cenové politice firmy, která mě velice zaujala. Přirovnal bych ji třeba k jízdnímu kolu. Dostanete zadarmo kolo a pokud budete chtít jezdit komfortněji, musíte si koupit přehazovačku. Tedy dostanete zadarmo základní programy a když budete chtít více, zaplatíte si za nadstavbové balíky a různé pluspacky. Ale i na kole bez přehazovačky se dá vcelku slušně jezdit!

(c) Otakar Dvořák, 1.1. 2001, rubrika: Kancelářské programy
Diskusní příspěvky ke článku
AUTOR
Otakar Dvořák
 1. FTP program zadarmo (čtenost: 3428)
Database error: Invalid SQL: INSERT INTO connected(ip, logtime) VALUES ('44.220.44.148', now()+150)
MySQL Error: 1292 (Incorrect datetime value: '20240616100996' for column `zadarmo`.`connected`.`logtime` at row 1)
Session halted.