reklama  přidejte odkaz
 site map  přidejte clánek
 zadarmopis  spolupráce
 
ZADARMOmenu hledej:  16.6. 2024, svátek má Zbyněk
 
 cestování
 hry
 informace
 internet
 inzerce
 kariéra
 knihy
 komunikace
 kultura
 media
 mp3
 software
 výrobky
 zábava
 Škola

 

vlastniprodej.cz

audiovideo.cz
av.cz
call.cz
H.cz
zdarma.sk

penzion.mechenice.cz

www.mechenice.cz camp.mechenice.cz

spolujizda.cz vulgo.net

Angličtina na Webu ? Ano a zadarmo !

V dnešní době se cizí jazyky stávají stále důležitějšími. Potřebujeme je při práci, na dovolené.Pokud neznáme angličtinu, pak pro nás zůstáva zavřená většina Internetu. Proto se v tomto článku pokusím ukázat možnosti jak se právě pomocí Internetu naučit anglicky.

Jako první bych uvedl stránky anglictina.com. Tento projekt vznikl asi před rokem a od té doby se jeho služby stále rozšiřují.

Přibližme si, co nabízí.
Především je to anglická škola. Ta je rozdělena do 3 úrovní - tříd. Každou třídu má na starosti 1 vyučující (většinou rodilý mluvčí).
Po absolvování úvodního testu, který ověří vaše znalosti si zvolíte úrověň, která vám bude vyhovovat. Potom můžete začít studovat. Každý týden se zde objevuje nová lekce. Každá lekce je rozdělena na 5 částí: rozhovor, gramatika, slovíčka, fráze a cvičení.
všechny texty jsou samozřejmě dostupné i zvukově namluvené rodilými mluvčími.
Kromě toho máte možnost o tématu každé lekce diskutovat s lektorem a dalšími žáky pomocí chatu. Dále je možné si objednat posílání emailových lekcí - jakýchsi domácích úkolů pomocí mailu.

Vedle angliké školy je na stránkách denní zpravodajství v angličtině, časopis a spousta odkazů na různé anglické zdroje. Pokud jste se zaregistrovali, získáváte za prohlížení stránek angla (virtuální měna), za které budete moci nakupovat v připravovaném obchodě. Tyto stránky jsou vhodné pro systematickou výuku, protože obsahují postupně probíranou látku.
Proč tedy utrácet velké peníze za jazykovou školu, když téměř totéž lze získat zdarma.

Dále bych chtěl uvést stránky www.aj.cz Zde je také dostatek materiálu pro vzdělávání. Není utříděn do lekcí, ale podle kategorií.
Najdete zde například gramatiku, poslech, slovíčka, čtení, idiomy a další. Jsou zde také soutěže o multimediální CD-ROMy, články od rodilých mluvčích a další.

Jako poslední zdroj uvedu stránky rádia BBC Zde v sekci Anglicky s BBC běžel kurz frázových sloves. Nyní jsou zde dostupné jednotlivé lekce jak v textové, tak zvukové podobě. Pokud nechcete texty tisknout, napište si do redakce BBC, zašlou vám se zdrama. V současné době běží nový kurz Spot on. Pokud chcete, lze jej poslouchat každé ráno 5 minut před osmou na frekvencích rádia BBC.

To myslím pro začátek stačí. Teď už jen zatnout zuby, pardon zapnout počítač, a učit se a učit se a učit se.

(c) Jiří Klimeš, 17.5. 2001, rubrika: Jazykové kursy
Diskusní příspěvky ke článku
AUTOR
Jiří Klimeš
 3. CD Sun Solutions zdarma (čtenost: 2714)
 4. Kde si založit účet? (čtenost: 2688)
 6. CD od NASA (čtenost: 3299)
"Z" si čte 11 čtenářů      (c) 2000-2013 it-media