reklama  přidejte odkaz
 site map  přidejte clánek
 zadarmopis  spolupráce
 
ZADARMOmenu hledej:  23.5. 2019, svátek má Vladimír
 
 cestování
 hry
 informace
 internet
 inzerce
 kariéra
 knihy
 komunikace
 kultura
 media
 mp3
 software
 výrobky
 zábava
 Škola

 

vlastniprodej.cz

audiovideo.cz
av.cz
call.cz
H.cz
zdarma.sk

penzion.mechenice.cz

www.mechenice.cz camp.mechenice.cz

spolujizda.cz vulgo.net

Zajištění summitu NATO

Čekala jsem, jaké budou reakce na policejní a vojenské zajištění bezpečnosti obyvatel v době konání summitu NATO. Bohužel nastala přesně ta situace, kterou jsem chtěla pokládat za nesmyslnou.
Těsně po skončení summitu se začaly ozývat hlasy, které kritizovaly rozsáhlé bezpečnostní opatření. Z úst některých politiků zazněla také dost drsná kritika na neúměrnost opatření spojenou s vysokými náklady a jsem přesvědčená, že to byly ty samé osoby, které by zajištění bezpečnosti kritizovaly za jakýchkoliv okolností. Jsou to osoby populistické, které se na sebe snaží kritikou ostatních upozornit kdykoliv a kdekoliv.
Podle mého názoru byla opatření perfektní a to, že je nakonec nikdo nemusel použít, je zásluha právě jejich velkého rozsahu. Na hranicích skončily své putování za takzvaným "vzrušením" skupinky lidí, kteří jsou známí svou oblíbenou zábavou nejen českým bezpečnostním složkám. Ti, kteří se do ČR přesto dostali, a samozřejmě tuzemští odpůrci čehokoliv, jen když se můžou poprat nebo něco zdemolovat, se zastavovali před obrněnými transportéry, zátarasy, vodními děly a policisty, otáčeli se a odpochodovali zase zpátky.
Takhle je to v pořádku, všechna opatření splnila hlavně odstrašující úlohu, všichni pochopili a k žádným incidentům nedošlo. Pokud někdo chce kritizovat, vždycky si úrodnou půdu najde. Tentokrát ale šlápli trochu vedle, většina obyvatel je za bezpečnostní opatření ráda, schvaluje je a nevidí důvod, proč si stěžovat, když klid byl tím hlavním cílem.
Mé poděkování patří všem, kdo se na našem bezpečí přímo i nepřímo podíleli.

(c) Jana Pilíková, 26.11. 2002, rubrika: Nezařaditelné
Diskusní příspěvky ke článku
AUTOR
Jana Pilíková
 1. Zajištění summitu NATO (čtenost: 2489)
"Z" si čte 7 čtenářů      (c) 2000-2013 it-media