reklama  přidejte odkaz
 site map  přidejte clánek
 zadarmopis  spolupráce
 
ZADARMOmenu hledej:  22.5. 2019, svátek má Emil
 
 cestování
 hry
 informace
 internet
 inzerce
 kariéra
 knihy
 komunikace
 kultura
 media
 mp3
 software
 výrobky
 zábava
 Škola

 

vlastniprodej.cz

audiovideo.cz
av.cz
call.cz
H.cz
zdarma.sk

penzion.mechenice.cz

www.mechenice.cz camp.mechenice.cz

spolujizda.cz vulgo.net

SAP R/3 pro linux zadarmo?

SAP R/3 je poměrně komplexní Client/Server systém s třístupňovou architekturou (databázový, aplikační a presentační server) podporující prakticky všechny velké databáze (DB2, Oracle, Informix, ADABAS a další) stejně jako různé operační systémy (UNIX, Windows NT, OS/400, Linux a další) U hardware se v praxi nejedná o písíčka (ty mohou figurovat nanejvýš jako presentační servery), ale většinou o nákladné stroje s mnoha (RISC) procesory, gigabajty operační paměti a disky s celkovou kapacitou, kterou je někdy praktičtější udávat v terrabajtech.

SAP poskytuje svým zákazníkům jednak běžnou instalaci určenou pro produktivní provoz, jednak IDES (International Demo and Education System). To jsou ovšem pro normálního smrtelníka nezaplatitelné záležitosti.

Na vzrůstající oblibu Linuxu však společnost SAP reagovala nejen plnou podporou tohoto operačního systému pro zákazníky, ale i možností nainstalovat si vlastní SAP R/3 systém pro každého. A to na zcela běžném PC.

Na adrese http://www.sap.com/linux/evaluation.htm si můžete objedant cédéčko Basis R/3 4.6B Linux. Nejedná se o verzi určenou pro produktivní využití, licenci je třeba každé tři měsíce obnovit. Ale nic nestojí a obsahuje plně funkční instalaci basis modulu R/3 s kompletní databází a vývojovým prostředím (APAB Development Workbench).

Jako minimální konfigurace pro tuto instalaci je udáváno Pentium II se 196MB (doporučuje se 256MB) paměti a 6GB volného místa na disku. Jedinou oficiálně podporovanou distribucí Linuxu je Red Hat 6.1.

Takže pokud máte zájem, objednejte si příslušné CD, připravte si stroj s Linuxem a sledujte zadarmo.cz. Příště se podíváme podrobně na vlastní instalaci.

(c) ilja holub, 13.2. 2001, rubrika: Software
Diskusní příspěvky ke článku
AUTOR
ilja holub
 1. SAP R/3 pro linux zadarmo? (čtenost: 4356)
 2. Clanky na zadarmo (čtenost: 12174)
"Z" si čte 5 čtenářů      (c) 2000-2013 it-media