reklama  přidejte odkaz
 site map  přidejte clánek
 zadarmopis  spolupráce
 
ZADARMOmenu hledej:  20.5. 2019, svátek má Zbyšek
 
 cestování
 hry
 informace
 internet
 inzerce
 kariéra
 knihy
 komunikace
 kultura
 media
 mp3
 software
 výrobky
 zábava
 Škola

 

vlastniprodej.cz

audiovideo.cz
av.cz
call.cz
H.cz
zdarma.sk

penzion.mechenice.cz

www.mechenice.cz camp.mechenice.cz

spolujizda.cz vulgo.net

Civilizační závislosti

V naší republice, i ve většině dalších civilizovaných zemích se vyskytují různé závislosti. Např. zcela běžné, jako jsou závislost na alkoholu, drogách, kouření., ale i nové civilizační návyky, jako jsou závislost na mobilním telefonu a internetu.

Tyto dvě poslední, se rozšířily až s technickým pokrokem a dostávají se i do nižších věkových kategorií, takže je celkem běžné, že na ulici vidíte šestileté dítě, které si hraje s mobilním telefonem.

Přibývají i děti, které místo toho, aby si hrály venku s kamarády, sedí celý den u počítačových her nebo surfují po internetu. Názory na tuto problematiku se liší, u každého je to samozřejmě věc výchovy.

Většina rodičů koupí dětem počítač aby měly radost, nebo aby prostě jen měly co dělat. Už však ale neví co s tím, když dítě začne být závislé a nedokáže se bez počítače normálně bavit.

Děti jsou sice schopné komunikovat přes chaty, ICQčka a textové zprávy, ale jejich slovní projev trochu pokulhává. Často koktají, jsou stydliví nebo vůbec neumí komunikovat s lidmi kolem nich. A závislost na mobilním telefonu? Ta je hrozná! Žijí lidé, kteří bez "mobilu" nemůžou žít, berou si ho na úplně nesmyslná místa, kde s nimi prostě jenom tak "machrujou".

Myslím, že se mnou budete souhlasit, když řeknu že když někomu na pohřbu zvoní mobil, je to, minimálně, trapné. Jsou i dobré stránky moderní komunikace. Ale nic se nemá přehánět!
Veronika Sieberová

(c) Veronika Sieberová, 24.6. 2001, rubrika: Nezařaditelné
Diskusní příspěvky ke článku
Jméno:
Email:
Věc:
Vaše reakce:
AUTOR
Veronika Sieberová
 1. Civilizační závislosti (čtenost: 2406)
"Z" si čte 8 čtenářů      (c) 2000-2013 it-media