reklama  přidejte odkaz
 site map  přidejte clánek
 zadarmopis  spolupráce
 
ZADARMOmenu hledej:  20.5. 2019, svátek má Zbyšek
 
 cestování
 hry
 informace
 internet
 inzerce
 kariéra
 knihy
 komunikace
 kultura
 media
 mp3
 software
 výrobky
 zábava
 Škola

 

vlastniprodej.cz

audiovideo.cz
av.cz
call.cz
H.cz
zdarma.sk

penzion.mechenice.cz

www.mechenice.cz camp.mechenice.cz

spolujizda.cz vulgo.net

Platíte pokuty za parkování?

Ve velkých městech, a to hlavně v jejich centru, je problém zaparkovat. Pokud se Vám to podaří, je to většinou na místě, kde je parkování zakázáno nebo se musí platit nemalé parkovné. Kdo tyto skutečnosti nerespektuje, při návratu k autu najde buďto za stěračem lístek od policie nebo v horším případě na kole botu. V prvním případě následuje předvolání na policii a zaplacení pokuty většinou do 500 Kč. Ve druhém případě se přestupek řeší namístě, ale pokuta je zvýšena o poplatek za nasazení a sundání boty. V obou případech máte pokažený den.

Najdou se mezi námi však takoví, kteří se podobným událostem zasmějí a nezaplatí ani korunu. Nezodpovědně a bezcharakterně využívají mezer v našich zákonech, což je jistě hodné odsouzení. K potrestání za přestupek je totiž nutné, aby bylo spáchání přestupku jednoznačně prokázáno.

Najdou-li tito spoluobčané za stěračem lístek, klidně jej zahodí a na celou záležitost zapomenou. Přibližně po dvou měsících jim dojde předvolání k podání vysvětlení spáchaného přestupku. Na policii tvrdí, že na daném místě, daný den a hodinu nemohli nikdy být, protože.. Následuje otázka, kdo další užívá příslušné auto. Zde používají různé odpovědi, ale nejčastěji uvedou, že jejich bratr nebo sestra, popřípadě rodiče. Po této odpovědi většina policistů pochopí, že další boj je marný a vzdá to. Proti rodinným příslušníkům totiž nemusíte vypovídat, jestliže by jim hrozilo stíhání za přestupek nebo trestný čin. O této skutečnosti Vás musí policista poučit před zahájením výslechu. Jestliže přesto policista chce zodpovědně plnit své povinnosti a předvolá si dlouhý seznam jmen těch, kteří auto údajně používají, od každého uslyší stejnou odpověď: já - nikdy!!!!! A tak se vrší stohy protokolů, ale pachatel dopaden není. Nikdo totiž nemá odpovědnost za auto jako takové, ani jeho majitel, ale musí se prokázat, kdo daný přestupek spáchal.

V případě nasazené botičky postupují stejně, i když je už těžší tvrdit že si nepamatují nebo neví, kdo auto zaparkoval. Zde již musí vše svést na rodinného příslušníka, ale opět mohou odmítnout toto obvinění zaprotokolovat.

Ale jak se říká, boží mlýny melou pomalu, ale jistě. A i tento občan se jednou dopustí přestupku, u kterého je přímo přistižen. Pomsta bude sladká (nebo spíše vysoká?).

(c) Petr Chloupek, 14.5. 2001, rubrika: Nezařaditelné
Diskusní příspěvky ke článku
AUTOR
Petr Chloupek
 2. Platíte pokuty za parkování? (čtenost: 3215)
"Z" si čte 6 čtenářů      (c) 2000-2013 it-media