reklama  přidejte odkaz
 site map  přidejte clánek
 zadarmopis  spolupráce
 
ZADARMOmenu hledej:  21.5. 2019, svátek má Monika
 
 cestování
 hry
 informace
 internet
 inzerce
 kariéra
 knihy
 komunikace
 kultura
 media
 mp3
 software
 výrobky
 zábava
 Škola

 

vlastniprodej.cz

audiovideo.cz
av.cz
call.cz
H.cz
zdarma.sk

penzion.mechenice.cz

www.mechenice.cz camp.mechenice.cz

spolujizda.cz vulgo.net

Jak je to s chlastem v ČR

Jak je to s alkoholem v ČR?
Jaké jsou zákony u nás?
Velice slušně řečeno - zajímavé. Neznalec poměrů by řekl, že je vymýšleli určitě lidé s kladným vztahem k alkoholu.
Co říká zákon o šíření toxikomanie?

§ 188a strong Šíření toxikomanie

(1) Kdo svádí jiného ke zneužívání jiné návykové látky než alkoholu nebo ho v tom podporuje anebo kdo zneužívání takové látky jinak podněcuje nebo šíří, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti nebo peněžitým trestem.

Co znamená zneužívání? Může mi to někdo vysvětlit? Když už, tak by mi tam spíše sedělo slovo užívání... Já nemám právnické vzdělání (a pokud se mýlím, opravte mě), ale myslím si, že se např. tabákové koncerny dopouštějí trestného činu šíření toxikomanie. To, co nám prostřednictvím billboardů, televize, rádia, novin, časopisů (a já nevím, čeho ještě) šroubují do hlavy je podle mě podněcování a šíření jiné návykové látky než alkoholu!!! Co takhle vznést žalobu na tyto firmy?

Co je v §188a dále?

(2) Odnětím svobody na jeden rok až pět let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 vůči osobě mladší než osmnáct let.

No, to je dobrý. Teď bych si mohl říct, že klidně můžu nabízet (aniž by mě kdokoli potrestal) alkohol osobě mladší 18 let. Tak naivní ale nebudu a neřeknu si to, protože vím, že se teď určitě objeví nějakej rejpal, kterej řekne, že jsem úplnej idiot a že platí zákon o Podávání alkoholických nápojů mládeži, čímž ukáže, jak je dobrej. Ale já bych mu ukázal, že jsem mnohem lepší :-) a totálně ho utřu, protože se v tomto zákoně píše:

§218 Podávání alkoholických nápojů mládeži.

Kdo soustavně nebo ve větší míře podává osobám mladším než 18 let alkoholické nápoje, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

Všimněte si slov soustavně a ve větší míře! Co je větší míra? A jaká musí být prodleva mezi podáním alkoholu, aby to nebylo soustavně? Znamená to, že můžu nabídnout sem tam alkohol v menší než větší míře člověku mladšímu než 18 let!? Pokud je tomu opravdu tak, pak je přístup k diskutovaným látkám hodně schizofrenní a někdo má máslo na hlavě...

Zajímavé je také srovnání výše trestů:
Látka 18 let Alkohol (sem tam a v míře menší než větší) 0 x Alkohol (soustavně a ve vetší míře) 1 x Ostatní látky 1 - 5

Třeba srovnávám nesrovnatelné.
Třeba přijde nějaký právnický "rejpal" a ukáže, že na hlavě mám máslo já a řekne, že je tady ještě § XYZ v kterém se říká to a to. Budu upřímně rád, když se mi takový "rejpal" ozve a utře mě.

(c) Anonym, 3.5. 2001, rubrika: Nezařaditelné
Diskusní příspěvky ke článku
AUTOR
Anonym
 1. TOULEN MISTO GANJI (čtenost: 2735)
 2. Jak je to s chlastem v ČR (čtenost: 2210)
"Z" si čte 11 čtenářů      (c) 2000-2013 it-media