reklama  přidejte odkaz
 site map  přidejte clánek
 zadarmopis  spolupráce
 
ZADARMOmenu hledej:  20.5. 2019, svátek má Zbyšek
 
 cestování
 hry
 informace
 internet
 inzerce
 kariéra
 knihy
 komunikace
 kultura
 media
 mp3
 software
 výrobky
 zábava
 Škola

 

vlastniprodej.cz

audiovideo.cz
av.cz
call.cz
H.cz
zdarma.sk

penzion.mechenice.cz

www.mechenice.cz camp.mechenice.cz

spolujizda.cz vulgo.net

Dopisování a jeho přínos

Dopisování
Mnoho lidí při slově "dopisování" napadne jen slovo: "blbost". Jako můj otec, který říká, že dopisování je jen ztráta času a peněz a může umřít hrůzou, když jdu na poštu platit hromadu obálek, které jsem o víkendu napsala.
Je v tom ale něco víc, o hodně víc. Když jsem byla malá, neměla jsem sourozence a učitelka mi nabídla možnost napsat dívce ve Finsku. Anglicky jsem moc neuměla ale pomocí matky jsem vždy nějaký ten dopis napsala .. tak to šlo dál, roky plynuly a získávala jsem nové a nové přátelé v zahraničí. Moje angličtina se stala skoro perfektní, protože je veřejně známo, že čtení a psaní z cizím jazyce je to nejlepší co může člověk udělat pro svůj jazykový rozvoj. A tak jsem psala a psala - můj otec byl pořád naštvaný ale tak nějak jsem se vždycky snažila si to financovat sama.
Pak přišlo první pozvání - víkend u kamarádky v Polsku. Bylo to něco nezapomenutelného. Samostatně jsem tam dojela, byla jsem schopná komunikovat a měla jsem radost z nové kamarádky, kterých jsem nikdy moc neměla.
Další rok na to, mi přijela na návštěvu kamarádka z Německa - opět jsem se cítila perfektně, protože jsme jako dvě stejně staré holky mohly mluvit o všem a neměly jsme jazykové bariéry,.. následoval pobyt v Holandsku, pobyt skutečně krásný a plný nových poznatků, nádherných mlýnů a moře a hodných a přátelských lidí.
Letos se chystám do Finska za kamarádkou... za tou první dívkou, se kterou jsem si psala. Je to už 11 let co jsem od ní dostala první dopis. Na našem přátelství se nic nezměnilo. Vímo o sobě vše, dokážeme si psát přes internet hodiny bez přestávky. Jsem zvědavá na to jak vypadá, protože jsme si nikdy neposlaly ani fotku...
A pak, že je dopisování ztráta času.. mě dalo příležitost naučit se anglicky, poznat cizí kraje, najít nové přátele a zdokonalit svůj vztah k lidem a různým rasám.
Každému kdo by si chtěl dopisovat to doporučuji. V současné době je na internetu množství serverů, které nabízejí adresy a dopisování. Je to nezvykle krásný pocit, když si máte s kým povídat, sdělit mu své problémy a ještě vám to něco dá... jako mě přátelství s mnoha lidmi po celém světě, se kterými udržuju vřelé vztahy a mám radost z jejich přítomnosti - i když jen internetové,

(c) Anonym, 1.5. 2001, rubrika: Nezařaditelné
Diskusní příspěvky ke článku
AUTOR
Anonym
 2. Dopisování a jeho přínos (čtenost: 3208)
"Z" si čte 6 čtenářů      (c) 2000-2013 it-media