reklama  přidejte odkaz
 site map  přidejte clánek
 zadarmopis  spolupráce
 
ZADARMOmenu hledej:  20.5. 2019, svátek má Zbyšek
 
 cestování
 hry
 informace
 internet
 inzerce
 kariéra
 knihy
 komunikace
 kultura
 media
 mp3
 software
 výrobky
 zábava
 Škola

 

vlastniprodej.cz

audiovideo.cz
av.cz
call.cz
H.cz
zdarma.sk

penzion.mechenice.cz

www.mechenice.cz camp.mechenice.cz

spolujizda.cz vulgo.net

Kamerové monitorovací systémy aneb jak nám mohou pomoci

Kamerové monitorovací systémy se odborně nazývají"uzavřené televizní okruhy - CCTV". Běžně se používá i další termín a to průmyslová televize.Základní vlastností CCTV je skutečnost ,že jejich obrazoví signál není určen pro veřejnost ,ale pro malí okruch uživatelů a pro přesně vymezený úkol. CCTV je prostředek ,který umožňuje snímat pozorovanou scénu prostřednictvím vlastního přenosového systému .Počet kamer a monitorů ,které mohou být použity v instalaci CCTV ,není teoreticky limitován ,ale v praxi je omezen jen zvolenou sestavou řídícího a zobrazovacího vybavení a schopnosti obsluhy tento systém řídit.

VYUŽITÍ SYSTÉMU CCTV

CCTV jsou běžně používány již celou řadu let. Slouží při kontrole výrobních procesů ,v bankovnictví ,v armádě ,v policii ,v obchodní sféře ,ve zdravotnictví a při sledování dopravy. V rámci komplexního součinostního programu pravence kriminality na místní úrovni se využívají pro monitorování nejméně bezpečných vařejných prostranství a míst jednotlivých měst dle předem zpracované a předložené bezpečnostní analízy. Provozují je POLICIE ČR a OBECNÍ POLICIE.

Jelikož CCTV využívá již mnoho obecných policií v ČR ,můži konstatovat z praxe ,že tyto systémy mají zásluhu na snížení kryminality a vandalismu na místech jimi dohlížených.

(c) josef skalický, 4.5. 2001, rubrika: Nezařaditelné
Diskusní příspěvky ke článku
AUTOR
josef skalický
 1. Kamerové monitorovací systémy aneb jak nám mohou pomoci (čtenost: 2382)
"Z" si čte 6 čtenářů      (c) 2000-2013 it-media