reklama  přidejte odkaz
 site map  přidejte clánek
 zadarmopis  spolupráce
 
ZADARMOmenu hledej:  20.5. 2019, svátek má Zbyšek
 
 cestování
 hry
 informace
 internet
 inzerce
 kariéra
 knihy
 komunikace
 kultura
 media
 mp3
 software
 výrobky
 zábava
 Škola

 

vlastniprodej.cz

audiovideo.cz
av.cz
call.cz
H.cz
zdarma.sk

penzion.mechenice.cz

www.mechenice.cz camp.mechenice.cz

spolujizda.cz vulgo.net

DVD

D V D

Mechaniku pracující se stříbrnými kotouči dnes požaduje každý majitel osobního počítače, již několik let se uchází o své místo mechaniky typu CD, ale tmavší a objemnější - mechaniky DVD-ROM. Pracují na stejném principu jako CD Mechaniky ale zápis na nich je mnohokrát hustější než u normálních CD. DVD bylo původně navrženo jako náhrada video rekordérů, CDéčka byla nevyhovující pro svou malou kapacitu, například průměrný film se vlezl, i v tom nejlepším formátu, na 2 CD. proto se začalo pracovat na mnohem co se dat týče objemnějších discích. Výsledkem jsou disky DVD . Obě strany Disku slouží jako datový nosič a navíc jemožné provádět zápis na každou sranu ve 2 vrstvách. Laserový paprsek je pak zaostřen jen na jednu rovinu. používá se přesnější laser s kratší vlnovou délkou, který rozezná menší pity a plošky než u CD.Výhodami DVD je také to, že si při shlížení videa můžete vybrat z 32 jazyků, a 9 pohledů kamer. Uvažujete-li o koupi DVD přehávače, je správné vybavení zvukovým systémem důležitým předpokladem!

Teprve potom nejen uvidíte, ale i uslyšíte obrovský rozdíl oproti běžné videokazetě. DVD Disků je několik druhů a stejně jako u CD na dvě velikosti.

Něco k počítači

Přes jejich skvělé parametry a různé optimistické prognózy se jim zatím nedaří ani dostihnout, natož vytlačit své méně schopné předky typu CD. Jistě se o to "zasloužilo" právě ono rozšíření a obecná obliba CD-RW mechanik. Většina lidí si dokáže spočítat, že uložení jednoho megabajtu je na 3,5" disketě vyjde na devět korun, ale na CD-R jen na 0,08Kč a na CD-RW na 0,20 Kč - pro srovnání s dalšími oblíbenými médii je to na ZIP disketě čtyři a na pevném disku 0,53 koruny.
V této situaci je jedinečným nápadem skombinovat vizi budoucnosti s hitem současnosti - a to se podařilo Memorexu v mechanice TriMAXX 200, integrující schopnosti DVD a CD-RW mechanik. Běžné DVD- ROM mechaniky umí číst CD-ROM i zvukové CD disky a jen některé z nich i disky CD-RW. Nahrávací CD-RW mechaniky zase přehrávají všechna CD, ale ne disky DVD. Proto bylo nutné do jedné mechaniky zabudovat dvě optické soustavy, což se v produktu Memorex TriMAXX 200 zdařilo. Mechanika dosahuje 24násobné rychlosti otáčení umožňující práci v následujících rychlostech: čtení CD-ROM 24x, čtení DVD-ROM 4x, zápis CD-R 6x, zápis/přepis CD-RW 4x. Pro plynulý chod čtení i zápisu jsou zde osazeny 2 MB vyrovnávací paměti; montáž je možná i na výšku; disk podává výsuvný šuplík s protiprachovými dvířky.
K mechanice zákazník dostává českou příručku, potřebné propojovací kabely, šroubky, prázdné CD-RW médium a obslužný software Adaptec (pro Windows 9x a NT). Cena je 10 689 Kč bez DPH.

Pro méně náročné je tu:
DVD-ROM NEC 12x/40x DV5700A, který lze koupit i přes internet za 4790.00 bez DPH
Rychlost čtení DVD: 12x
Rychlost čtení CD-ROM: 40x
(Přenosová rychlost DVD 16 200 kB/s,
přenosová rychlost CD-ROM 2 550 - 6 000 kB/s.
Přístupová doba DVD je 120 ms, přístupová doba CD-ROM 100 ms.
Vyrovnávací paměť 256 kB, rozhraní Ultra DMA/33, audiopanel nemá.
Přednostmi tohoto DVD je: výstup na sluchátka, digitální audio výstup, analogový audio výstup.

Novinkou na Evropském trhu je nový DVD přehrávač od společnosti Pioneer, který dosahuje až 10ti rychlostní čtení DVD disků. Pro doplnění zde mám i pár Softwarových přehráváčů pro PC:

Elsa cinemaster 99 Ravisent cinemaster 2000 Ciberlink PowerDVD Intervideo Windvd

NOVINKY PRO PC

Playstation II
Na sklonku tohoto roku, přesněji v polovině prosince se začne prodávat v České republice již dlouho očekávaná herní konzole Sony PlayStation 2 vybavená mechanikou DVD. Herní konzole umožňuje přehrát i DVD video tituly takže se může používat i jako DVD- přehrávač, ale něco tomu bude chybět - Dálkové ovládání. Cena Herní konzole bude okolo 20 000,-

Mobilni Panasonic
Celý DVD přehrávač je zabudován do pouzdra o tloušťce 2.51 cm (včetně LCD panelu). Při odklopení 7 palcového LCD stínítka vás ohromí svými 337.000 pixely a digitálním zvukem. Model DVD-LV75 má na přenosné přístroje pozoruhodné vybavení. Je vybaven oběma dekodéry prostorového ozvučení DTS a Dolby Digital. Proto jej můžete použít jako základní přístroj pro své domácí kino, které je připraveno pro 5.1 kanálový systém prostorového zvuku. Samozřejmě můžete film sledovat na LCD stínítku nebo připojit nejbližší TV přijímač pro vychutnání titulů formátu DTS s dvoj-kanálovým zvukem.Přístroj pracuje až 4 hodiny díky vyvinutému lithium- iontovému akumulátoru. Jeho cena je 59 995 včetně DPH.

DVD-RAM
Technické parametry DVD-RAM kitu
Parametry Creative DVD-RAM disku

VIDEONOVINKY NA DVD
Září
1 Tarzan
2 Druhá šance (The Story of Us) 3 South Park: Peklo na zemi (South Park: Bigger, Longer & Uncut) 4 Třinácté patro (The Thirteenth Floor) 5 Noc oživlých mrtvol (Night Of The Living Dead) 6 Netopýři (Bats 7 Orlové práva (Legal Eagles) 8 Přátelé I (1-6) (Friends I) 9 Instinkt lovce (Gorgeous) 10 Drsňák Dudley (Dudley do right) 11 Věznice Fortress (Fortress 2) 12Beethoven 13Parallel (R.E.M.) 14 Tourfilm (R.E.M.) 15Johanka z Arku (The Story Of Joan Of Arc) 16 The Ultimate Collection 2xDVD (Madonna) 17 Konec světa (End of Days) 18Mars - Red Planet 19 Vikingové (The 13th Warrior) 20Techno Extazy (Transambient)

Říjen
1 Jurský park (Jurassic Park) 2 Ztracený svět (Lost World: Jurrasic Park) 3 Myšák Stuart Little (Stuart Little) 4 Beethoven 5 Věznice Fortress (Fortress II) 6 Léto v Alabamě (Crazy In Alabama) 7 Instinkt lovce (Gorgeous) 8 Netopýři (Bats) 9 Gambleři (Hard Eight) 10 Jeden chybný krok (One False Move) 11 Orlové páva (Legal Eagles) 12 Chvění (Tremors) 13 Louskáček (Nutties Nutckracker) 14 Městečko prokletých (Village Of The Damned) 15 Hranice lásky (End Of The Affair)

DVD HALL

DVD ARÉNA NA VELETRHU INVEX 2000 ( 9. až 13. října 2000 )
Již čtvrtým rokem mohou návštěvníci veletrhu Invex v Brně vidět ukázky z filmů i hudebních nahrávek, které si lze u nás pořídit na nosičích DVD video a DVD-ROM. Společnost Digital Media Production, která v roce 1997 představila právě na Invexu první DVD s evropským filmem Kolja, připravila na pět dnů bohatý program DVD Arény, kde diváci uvidí to nejlepší z šesti set DVD titulů na českém trhu. V programu jsou zastoupeny novinky i obchodně nejúspěšnější tituly od společností BMG, Bonton Home Video, CČV, Classic, Digital Media Production, Intersonic, Monitor - EMI, Sony Music, Universal, Warner Home Video a Warner Music.

Moderátoři brněnských rádií představí v konferovaném programu především nejnovější filmové a hudební hity. V obřím domácím kině se postupně diváci seznámí s menu i ukázkami s filmů jako Muži v černém, South Park: Peklo na Zemi, Vikingové, Tři králové, Čelisti, Nevěsta na útěku, Myšák Stuart Little, Konec světa nebo Pelíšky. Chybět nebudou ani nejprodávanější tituly jako Matrix, Mumie, Mike Oldfield - Tubullar Bells, Pink Floyd - The Wall, Metallica - S&M nebo Black Sabbath - The Last Super. Z hudebních novinek lze očekávat nová DVD od skupiny R.E.M. Parallel a Tourfilm, Ministry Tapes Of Wrath, Madonna Immaculate Collection nebo sampler s Martou Callasovou a dalšími interprety klasické hudby.

V loňském roce Digital Media Production na Invexu představila ukázky z DVD-ROMu Planeta záhad, který vznikl podle stejnojmenného seriálu České televize. Nyní již návštěvníci uvidí první český multimediální DVD-ROM kompletní. Obsahuje více než 150 minut videa a animované menu od Bedřicha Glasera.

Součástí programu DVD Arény budou i poradny o výběru komponentů pro domácí kino, reprobeden a možnosti oprav poškozených DVD disků. Návštěvníci mohou každý den očekávat ceny z diváckých soutěží. Největším hitem budou trička k filmu Muži v černém.

(c) Milan Němec, 4.5. 2001, rubrika: Nezařaditelné
Diskusní příspěvky ke článku
AUTOR
Milan Němec
 1. DVD (čtenost: 4361)
 2. Počítačové hry (čtenost: 6120)
"Z" si čtou 3 čtenáři      (c) 2000-2013 it-media