reklama  přidejte odkaz
 site map  přidejte clánek
 zadarmopis  spolupráce
 
ZADARMOmenu hledej:  20.10. 2018, svátek má Vendelín
 
 cestování
 hry
 informace
 internet
 inzerce
 kariéra
 knihy
 komunikace
 kultura
 media
 mp3
 software
 výrobky
 zábava
 Škola

 

vlastniprodej.cz

audiovideo.cz
av.cz
call.cz
H.cz
zdarma.sk

penzion.mechenice.cz

www.mechenice.cz camp.mechenice.cz

spolujizda.cz vulgo.net

Tisíce MP3 ke stažení - úplně ZADARMO

Jistě znáte situaci, kdy zatoužíte po nějaké nové melodii či písničce, bez které se prostě nedá žít. A jste rozhodnuti (pokud si ji neobstaráte jinak) brouzdat hodiny a hodiny po netu, abyste si ji někde aspoň poslechli. Skoro rok jsem si tak musela vystačit s tím, co nabízel server www.mp3.com. Pravda, občas se tam i něco ke stažení vyskytlo, ale v poslední době jsou stránky s ohledem na autorská práva silně oklešťovány a melodií ke stažení je tam žalostně málo.
Minulý měsíc jsem narazila při svých internetových pátráních na server, který nabízí tisíce melodií ve formátu mp3, které můžete volně stahovat a ukládat na svůj harddisk. Ona magická adresa je www.audiogalaxy.com. Na titulní stránce naleznete rubriku "inside audiogalaxy" a jako první odkaz "Download Satelite". To je malý a jednoduchý prográmek (359 k pro Windows, 149 k pro Linux), který vám bude organizovat ukládání melodií. Po velmi jednoduché registraci (login a heslo) získáte vlastní profil přímo na serveru, ve kterém naleznete přehled již stažených tracků. Program Satelite se především stará o šikovné stažení na pevný disk a v případě obávaného výpadku spojení pokračuje v stahování po novém připojení na internet.
Když jste se úspěšně nalogovali, můžete začít hledat své oblíbence. Vyhledávat lze podle dvou kritérií: jméno interpreta (skupiny) nebo název písničky. Po vyhledání vám stránka nabídne možnost stažení tracku, dále přehrání (ale až po stažení), vybrat si z několika verzí melodie, možnost seřadit písničky určitého interpreta podle popularity nebo abecedně podle názvu skladby. Poslat do fronty (Send to Qeue) můžete hned třeba 10 melodií a v nastavení si můžete určit, kolik nejvíce se jich bude stahovat najednou.
Pro zajímavost jsem v audiogalaxii zkusila vyhledat některé české interprety. Po zadání "Karel Gott" se objevilo hned 110 písniček a v záhlaví hláška, že další melodie je možno nalézt s Darinkou. Také jsem se dozvěděla, kolik má Karel Gott fanoušků...
Na celém procesu stahování jsem nalezla jedinou vadu: v nastavení Satelitu není možné eliminiovat spuštění tohoto prográmku při startu Windows, a tak celý start počítače trvá o chvilku déle. Je to ale dáno tím, že program testuje, zda nebyl přerušen download. (I když my chytří si jistě pamatujeme, zda bylo stahování dokončeno nebo ne... :c)) Celou záležitost lze vyřešit vyřazením zástupce z nabídky Start - spustit při startu. Takže neváhejte a vydejte se na cestu audiogalaxií.

(c) Jana Sajdová, 13.2. 2001, rubrika: MP3
Diskusní příspěvky ke článku
AUTOR
Jana Sajdová
 1. Tisíce MP3 ke stažení - úplně ZADARMO (čtenost: 3139)
"Z" si čte 16 čtenářů      (c) 2000-2013 it-media