reklama  přidejte odkaz
 site map  přidejte clánek
 zadarmopis  spolupráce
 
ZADARMOmenu hledej:  23.5. 2019, svátek má Vladimír
 
 cestování
 hry
 informace
 internet
 inzerce
 kariéra
 knihy
 komunikace
 kultura
 media
 mp3
 software
 výrobky
 zábava
 Škola

 

vlastniprodej.cz

audiovideo.cz
av.cz
call.cz
H.cz
zdarma.sk

penzion.mechenice.cz

www.mechenice.cz camp.mechenice.cz

spolujizda.cz vulgo.net

Sexi příběh od vody

Začátkem prosince loňského roku si Petr užíval posledních dní vhodných k rybaření. Hladinu u břehů už nemilosrdně svíral ledový krunýř, těsně nad ním se převalovaly chomáče mlhy. Když nadšený rybář rozbaloval kolem sedmé hodiny ranní své nádobíčko, bylo ještě šero a nevlídno, fučel poměrně silný vítr a teplota se ne a ne vyšplhat nad nulovou hranici.

"Tak zkusím posledního letošního candáta," brumlal si Petr pod vousy, když nahazoval mrtvou plotičku na položenou. Druhý prut s kačenou osadil červenopeřicí a jelikož chytal z mola vlastní chaty, rozhodl se dokončit započatou snídani. Pomalu dovařil ranní kávu, namazal chléb máslem a za občasného sledování prutů se pustil do jídla. Asi uprostřed krajíce zachytil periferním viděním jakýsi pohyb. Podíval se pozorněji a ke své hrůze zjistil, že policajt je pevně přibit pod prutem a z povolené cívky mizí další a další metry vlasce. Jednal bleskově. Krajíc se rozplácl namazanou stranou na podlaze, střepy z hrnku a zbytek kávy skončily tamtéž.

Během tří sekund byl u prutu a zkušeným okem přehlédl situaci. Špička prutu ohnutá vpravo ke středu rybníka, vlasce už na cívce moc nezbývá. Následoval velrybářský zásek a bleskové namotání několika metrů drahocenného vlasce. Ryba tam byla! Její přítomnost se projevovala tupým tahem a občasným cukáním, ke břehu se jí však vůbec nechtělo. "Sumec," blesklo Petrovi hlavou a začal jednat. Mohutným skokem se přenesl do loďky zakotvené (či spíše zamrzlé) u břehu. Prudkým výpadem loď prorazila ledové sevření a ocitla se na dosud volné hladině. Lovec stál pevně zaklesnut na jejím dně a sváděl svůj životní souboj. Na několika místech si o namrzlý vlasec prořízl ruku, rybu však pomalu ale jistě otočil a částečně přitahoval k lodi, částečně loď k rybě. Vlasec čím dál více vystupoval z mlhy a Petr již šestým smyslem vycítil přítomnost obřího sumce. Teď, teď se musí ryba vynořit u bortu. A skutečně! Na boku lodi se ozval tupý úder a..byla tam! Ne tedy zrovna ryba, ale i na ledovou kru to byl kus vskutku trofejní, přibližně 3 x 2 metry.

Petr totiž ráno skrz hustou mlhu nahodil přímo na led. Návnada s olůvkem zřejmě propadly skrz a čerstvý větřík spolu s vlnkami se postaraly o uvolnění ledové masy, kterou pak Petr během patnáctiminutového souboje přitáhl k lodi. Zdecimovaný rybář s pořezanou rukou si svůj komplex "prosincového sumce" musel ještě týž den vyléčit ve vlastní restauraci. Snad se to povedlo!

(c) Michal Petrásek, 16.8. 2002, rubrika: Nezařaditelné
Diskusní příspěvky ke článku
AUTOR
Michal Petrásek
 1. Sexi příběh od vody (čtenost: 3030)
"Z" si čte 7 čtenářů      (c) 2000-2013 it-media