reklama  přidejte odkaz
 site map  přidejte clánek
 zadarmopis  spolupráce
 
ZADARMOmenu hledej:  21.1. 2019, svátek má Bela
 
 cestování
 hry
 informace
 internet
 inzerce
 kariéra
 knihy
 komunikace
 kultura
 media
 mp3
 software
 výrobky
 zábava
 Škola

 

vlastniprodej.cz

audiovideo.cz
av.cz
call.cz
H.cz
zdarma.sk

penzion.mechenice.cz

www.mechenice.cz camp.mechenice.cz

spolujizda.cz vulgo.net

Vytvořte si vlastní internetový server zdarma!

Programy, které internetové služby poskytují se nazývají stejně jako síťové počítače, tedy servery. Konkrétně se budu věnovat domácímu PinkNet Web Serveru (PNWS). Server je kompletně v češtině včetně podrobné nápovědy a z adresy http://pnws. pinknet.cz si jej po vyplnění jednoduchého formuláře můžete stáhnout zcela bezplatně.

Pro provozování serveru budete potřebovat především počítač nejlépe s pevným připojením na Internet (to bohužel zadarmo nebude), ale omezeně lze experimentovat i s vytáčeným (modemovým) připojením. Počítač nemusí být výkonný a jako operační systém postačí Windows 98. Po instalaci některého z internetových serverů jako je PNWS, můžete své stránky a jiné soubory zveřejnit v Síti.

PNWS se neomezuje jen na HTTP servery. Pdoporuje i protokoly pro příjem a odesílání pošty POP3 a SMTP, dále také FTP a PROXY. Důležitou součástí, kterou jistě využijí i autoři internetových stránek, je možnost použití PHP či PERL skriptů a MySQL databáze. Všechny potřebné moduly pro PNWS, lze rovněž bezplatně stáhnout z výše uvedné adresy.

(c) Milan Douša, 21.7. 2002, rubrika: Servery
Diskusní příspěvky ke článku
AUTOR
Milan Douša
"Z" si čte 34 čtenářů      (c) 2000-2013 it-media