reklama  přidejte odkaz
 site map  přidejte clánek
 zadarmopis  spolupráce
 
ZADARMOmenu hledej:  21.5. 2019, svátek má Monika
 
 cestování
 hry
 informace
 internet
 inzerce
 kariéra
 knihy
 komunikace
 kultura
 media
 mp3
 software
 výrobky
 zábava
 Škola

 

vlastniprodej.cz

audiovideo.cz
av.cz
call.cz
H.cz
zdarma.sk

penzion.mechenice.cz

www.mechenice.cz camp.mechenice.cz

spolujizda.cz vulgo.net

Porucha

Porucha je něco jako nezvaný host. Ve chvíli, kdy máte nejvíc práce s nádobím ležícím už dva dny ve dřezu; s pračkou plnou prádla, které by se mělo co nejdříve usušit a tím předejít plísni; s ubrusem politým rajskou omáčkou ještě od soboty; s kobercem, který postupem času ztratil svůj jas a pestrobarevnost; s policí pokrytou nánosem prachu, s místy prosvítajícími otisky prstů. A právě v tuto chvíli zazvoní u dveří jedenáctičlenná rodina z babiččiny strany a vy ji vidíte poprvé v životě.

Stejně tak se přivalí i porucha. Nečekaná, vypočítavá, nezvaná, nechtěná a zákeřná. Kalkulačka se pokazí před hodinou matematiky, kdy píšete veledůležitou písemku. Televize selže ve chvíli, kdy poručík Kolombo odhalí vraha v jedné z epizod televizního seriálu. Rádio začne chrčet v momentě, kdy hlasatelka vyhlašuje vítěze soutěže, které jste se zúčastnili. Auto chcípne uprostřed křižovatky, přímo ve špičce silničního provozu. A takto bych mohla pokračovat do nekonečna.

Máte doma hodiny, které už 15 let běží s přesností na sekundu? Máte doma počítač plný důležitých informací a stále běží bez jediného zaseknutí? Máte doma přístroj, kterého ještě nenavštívila ona bezcitná porucha? Však nemějte strach. Jak řekl Murphy: "Co se může pokazit, to se taky pokazí". A váš přístroj nebude vyjímkou.

(c) Vladimíra Pavlů, 24.11. 2001, rubrika: Nezařaditelné
Diskusní příspěvky ke článku
AUTOR
Vladimíra Pavlů
 1. Porucha (čtenost: 2262)
"Z" si čte 8 čtenářů      (c) 2000-2013 it-media